Boykot Çağrısı: Air France

AIr France
EZİYET VE ÖLÜME TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR.

Bildiğiniz gibi, çoğu havayolu taşımacılık şirketi, yıllar süren protesto ve kampanyaların neticesinde doğal ortamlarından kopartılan maymunları Avrupa ve ABD’deki deney laboratuvarlarına taşımayı sonlandırdı. Ancak Air France, eziyet yolculuğuna devam ediyor.

Asya ve Afrika’da çeşitli yollarla doğadan yakalanan maymunlar, önce üretim çiftliklerine götürülüyorlar. Bu yerlerdeki tutsaklıkları esnasında da kötü muamele devam ediyor ve ne yazık ki hepsi hayatta kalamıyor.

Bazen, sadece 1 dişiyi alabilmek için 10 maymun öldürülüyor.
Doğadan yakalanmaları sırasında da dövülüyor, öldürülüyorlar çünkü maymun tacirlerinin hedefi özellikle yavrular ve dişiler. Yavrularını vermek istemeyen anneler ve gruptaki üyeleri korumak isteyen erkek bireyler insanlara karşı direnç gösteriyor.

Eziyet, yolculukta da devam ediyor.
Havaalanlarının kargo bölümlerinde çekilen görüntüler, 30 saatten fazla süren bu yolculuklar esnasında hayvanların aç-susuz ve herhangi bir veteriner desteği almaksızın küçük kargo kutularında geçirdiği saatlerin ne kadar eziyet dolu olduğunu açıkça gösteriyor. Ve bu yolculuklardan sağ çıkan hayvanları ise laboratuvarlarda fiziksel ve psikolojik şiddet dolu bir ömür bekliyor.

United Airlines, American Airlines, British Airways, Delta Air Lines, Lufthansa gibi büyük havayolu şirketleri laboratuvarlara maymun taşımayı reddederken Air France, konuyla ilgili yapılan eleştirilere karşı biyomedikal araştırmaları yani insanlığı destekledikleri yanıtını vermeye devam ediyor.

Destek olun.
Havayolu ile seyahatlerde bu firmayı tercih etmemek, hayvanların yanında olmanın en kolay yolu. Ayrıca Fransa’daki deney karşıtı örgüt Animal Testing, Air France’a hitaben bir çevrimiçi imza kampanyası yürütüyor:

error: Content is protected !!