Deneye Hayır Derneği Aralık ayı faaliyet raporu

Deneye Hayır Derneği Aralık ayı faaliyet raporu

Deneye Hayır Derneği, Aralık ayı faaliyet raporunu yayınladı.

Dernek’in Aralık ayındaki ilk etkinliği “Alternatif Metotlar ve Yenilikler” toplantısı oldu. BU toplantı 3 Aralık’ta Brüksel Avrupa Parlamentosu’nda  gerçekleşti. Toplantıya derneğin kurucularından Oğuz Kınıkoğlu katıldı.

Deneye Hayır Derneği’nin Deneysiz Belediye Projesi gerçekleşti. Didim Belediyesi 4 Aralık’ta gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısı’nda, belediyenin korumakla yükümlü olduğu hayvanları hiçbir şekilde denek olarak laboratuvarlara göndermeyeceğine yönelik bir karar çıkardı.

Derneğimizin kurucularından Tolga Öztorun 6 Aralık’ta, İstanbul’da gerçekleşen Sosyal Sorumluluk Zirvesi 2019’a Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar ekibiyle katıldı ve hayvan deneylerine karşı mücadeleyi anlattı.

Latte Eve Gidiyor Bitlis’te. 100 adet “Latte Eve Gidiyor” 16 Aralık’ta Bitlis’te çocuklarla buluştu.

Güzel haber! Deneye Hayır Derneği LUSH ÖDÜLLERİ’nde iki farklı dalda finale kaldı. LUSH ÖDÜLLERİ, hayvan deneylerine karşı çalışmalar yürüten bilim insanları ve sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için küresel çapta düzenlenen bir yarışma. Lobicilik, Eğitim, Toplumsal Farkındalık, Bilim ve Genç Araştırmacılar başlıklarında yürütülen LUSH ÖDÜLLERİ’nde Deneye Hayır Derneği, “Lobicilik” ve “Toplumsal Farkındalık” dallarında finale kaldı.

Derneğin kurucularından Aslı Alpar, Zonguldak’ta düzenlenen “Kent Yaşamında Hayvan Hakları” toplantısına katıldı ve Deneysiz Belediye projesini yerel yönetim temsilcileri ile paylaştı.

Derneğin Eylül, Ekim, Kasım aylarına ilişkin faaliyetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.