Deneye Hayır Derneği

MİSYON
Dernek; hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin sonlanması, alternatif bilimsel yöntemlerin yaygınlaşması, toplumun hayvan deneyleri konusunda bilgilendirilmesi ve deneylerde istismar edilen tüm hayvanların haklarının gözetilmesi için karar alma ve yasa yapım süreçlerine katkıda bulunur, kamu ve sivil toplumla iş birliği yapar.

VİZYON
Hayvanların deneylerde kullanılmadığı, esaret altında tutulmadığı; alternatif bilimsel yöntemlerin kullanıldığı; bilim politikaları ve uygulamalarının, tüm türleri gözetecek ve kapsayacak, öldürmeyi değil yaşatmayı odak alacak şekilde üretildiği bir dünyadır.

Deneye Hayır Derneği, hayvanlar üzerinde yapılan deneylere alternatif bilimsel yöntemlerin kullanılarak hayvan kullanımının son bulması için her türlü sivil toplum ve savunuculuk faaliyetinde bulunmak, toplumu hayvan deneyleri konusunda bilgilendirmek ve deneylerde kullanılan hayvanlar ile haklarını korumak amacı ile kurulmuştur.

Deneye Hayır Derneği bir InterNICHE partner organizasyonudur.
Yönetim Kurulu
Yağmur Özgür Güven
Vet.Tek. Yağmur Özgür Güven
Uzm.Dr.Oğuzcan Kınıkoğlu
Av.Ezgi Koç
Dr. Öğr. Üyesi Türker Yücesoy
Dr. Öğr. Üyesi Türker Yücesoy
Uzm.Dr.Betül Sevinç
Hukuk Komitesi

Av.Dilruba Uslu
Av.Ezgi Koç

[Ayrıca Marmara Üniversitesi İnsan Hakları Anabilim Dalı Arş.Gör.Necdet Umut Orcan ve Paksoy Ortak Avukat Bürosu’ndan da hukuki destek almaktayız.]

KURUCULARIMIZ

Aslı Alpar
Burak Özgüner
Melda Onur
Şeyda Taluk
Oğuzcan Kınıkoğlu
Tolga Öztorun
Yağmur Özgür Güven

Kurucularımızdan BURAK ÖZGÜNER’i

sevgiyle anıyoruz…

error: Content is protected !!